În cursul zilei de astăzi poliţiştii rutieri vor acţiona pe bulevardul Mamaia, bulevardul I.C. Brătianu şi bulevardul Alexandru Lăpuşneanu din municipiul Constanţa, în localitatea Ovidiu, DN3 în localitatea Murfatlar şi DN39 în localitatea Mangalia, pentru prevenirea şi combaterea evenimentelor care se produc din cauza neacordării priorităţii petonilor şi traversarea neregulamentară .
Related Posts
Categories EvenimentePosted on
Șapte minori care furau și tâlhăreau, prinși de polițiști
Locuitorii din Cernavodă erau terorizați de o gașcă de spărgători de case. În ultimele săptămâni au fost șase plângeri oficiale depuse la poliție de de păgubiți. Până ieri, nimeni nu a fost prins, iar cazurile au fost înregistrate cu autor necunoscut.
Astăzi, în urma investig...
Categories EvenimentePosted on
Un nou dosar pe numele lui Nicușor Constantinescu
Președintele Consiliului Județean Constanța, Nicușor Constantinescu, va fi cercetat de procurori pentru săvârșirea infracțiunii de nerespectare a regimului armelor și al munițiilor, după ce la locuința sa au fost găsite 15 cartușe cu glonț, calibru 9 mm.
Informația apare în refe...