Asociaţia Naţională a Agenţiilor de Turism (ANAT) organizează un nou “infotrip”, în zilele de 15 şi 16 septembrie 2014, în Mamaia şi Mamaia Nord – Năvodari, ocazie cu care vor fi prezentate rezultatele sezonului turistic estival care se încheie, pe Litoralul Românesc al Mării Negre, ca şi perspectivele pentru anul următor, 2015.
Marţi – 16 septembrie, la ora 10.00, este programată o conferinţă de presă, susţinută de către: Lucia Nora Morariu – preşedinte ANAT, Alin Burcea – prim-vicepreşedinte ANAT, Corina Martin – vicepreşedinte ANAT, preşedinte FAPT (Federaţia Asociaţiilor de Promovare Turistică) şi ALDD (Asociaţia de Promovare şi Dezvoltare a Turismului “Litoral – Delta Dunării”), Mohammad Murad – preşedinte FPTR (Federaţia Patronatelor din Turismul Românesc), Dragoş Răducan – vicepreşedinte FPTR, Nicolae Bucovală – preşedinte Asociaţia Patronală Mamaia (APM) şi alţii.