Sectorul energetic: pierdere la stat, profit la investitor
Sectorul energetic: pierdere la stat, profit la investitor
Privatizate, mai ales, în perioada 2004-2005, afacerile din domeniul energetic aduc companiilor străine acţionare şansa nesperată de a-şi recupera mult mai repede decât sperau investiţiile în România. Poate chiar prea repede. ...